Choď na obsah Choď na menu
 


Montána

13. 1. 2008

Meno: Montána

Plemeno: Slovenský teplokrvník

dátum narodenia: 15.4.2000

Pohlavie: Kobyla

Majiteľ: Mgr. Martina Gecíková

 

Kobyla s veľkým temperamentom a inteligenciou. Avšak tieto povahové črty sú často pod povrchom jej tvrdohlavosti. Ak si na ňu sadne niekto kto vie aspoň ako tak jezdiť, tak mu znesie aj modré z neba. Ale v prípade,že na nej sedí niekto s priemerními alebo dokonca slabími jazdeckími schopnosťami tak s ňou nepohne, maximálne ona s ním.

Jej pôvod je oficiálne  neznámy, ale sme si na 87,13% istí, že matka je shagy arab a otec lipicán. Usudzujeme tak z jej povahy, chodov, ruchu a akcii.

 

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Obrázok

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ale veduci

(Martina, 8. 12. 2008 16:35)

Nemas preco byt na dievcata neslusny...

kosatka

(lukas, 6. 12. 2008 23:45)

iními slovamy ťa chce martina a ja sa k nej pripájam aby si tie dve posledné fotky dala do p...rec.

Za pochopenie ďakujeme a prajeme príjemný zvisok života.

Kosatka

(Martina, 5. 11. 2008 19:06)

Z tych poslednych fotiek mam vazne neprijemny pocit...

montana

(iva, 4. 8. 2008 10:26)

aj ja chodim jazdit a mame tam podobnu kobylu

monta

(xenia, 24. 5. 2008 22:53)

ona je pekna ale trocha kuše a ešte si pametam ako ma kusla do krku

montána

(Sima, 13. 5. 2008 23:34)

Tak poprosím "Montánu" aby napísal vyhovujúci článok. Pošli ho prosím na simka.s@zoznam.sk som zvedavá! dakujem

Montána

(Kika, 13. 5. 2008 23:23)

Vďaka, dátum opravíme.

Montána

(Kika, 13. 5. 2008 23:22)

Okej, nerobme z toho pokec.
Každopádne, môj súkromný názor zase je, že pokiaľ chce človek verejne vyjadrovať svoje názory na internete či kdekoľvek inde, nemal by sa za ne hanbiť, pretože akonáhle sa pod ne nepodpíše, klesá váha názorov dotyčného na zanedbateľnú mieru. Môžeš byť ktokoľvek a snažiť sa nás ofajčiť nejakými výmyslami a páve kvôli dôveryhodnosti Tvojích informácii som chcela poznať Tvoju pravú totožnosť.
BTW: Keď máš nejaký problém s chybnými informáciami tak konzultuj, tvoje pripomienky budú vypočuté a ohľadne toho majiteľstva, uveď to na pravú mieru a informácia bude zodpovedne spracovaná.
S pozdravom Kika...

Montána

(Montána, 13. 5. 2008 23:14)

dátum nar. 15.4.2000

Montána

(Montána, 13. 5. 2008 23:12)

moj skromny nazor je len taky,ze veci by poriadne a komplexne alebo nerobit vobec....

To,ze kto som je absolutne nepodstatne,lebo som len veci uviedol na spravnu mieru a tym tu pre mna praca konci. Ale som asi jeden s tych ludi ktory mali byt prizvani na konzultaciu pri pisani tohoto popisu.

P.S.: Krajčovičova už 4 roky nieje majtelka tohoto kona.

Montána

(Kika, 13. 5. 2008 21:23)

pokial sú poje vedomosti správne, kone nevedia používať počítač a už vôbec nie písať, pretože by kopýtkami asi pokazili klávesnicu. Tak by som ta milý falšovateľ podpisu úbohej montány chcela poprosiť, aby si odhalil svoju skutočnú totožnosť, pretože je zbabelosť skrývať sa za úbohú montánu pri prejavovaní vlastných názorov.
To, že sa montána zmenila je samozrejme očividné, ikeď vzhľadom na jej minulosťou poznačenú povahu, pretože žiaden normálny kôň by nemal napdať ľudíza žiadnych okolností /mám na mysli ochočeného koňa, nie divoko behajúceho po amerických prériách/. Pokiaľ kôň človeka napadne, je to jasná chyba výcviku, čiže nie chyba koňa, ale ani napadnutého človeka, ikeď vždy sa to odvíja od ľudí, to uznávam.
Na časy kedy montána ledva naklusala si pametám napríklad ja, mám totiž krátkodobú pamäť, ktorá siaha sotva rok dozadu. Skoršie časy, kedy montána bez problémov s polenom ako som ja skočila metrový kolmák si tým pádom nepamätám, ikeď som si istá, že boli.
Bohužiaľ, nikto z nás bežných ľudí nemá možnosť vidieľ montániné papiere, samozrejme túáto nezrovnalosť bude opravená, hoci len tak BTW, každý kôň, ktorý má na slovesnku vystavené papiere a je teplokrvného pôvodu je slovenský teplokrvník, hoci to je aj čistý hanoverák, trakén, oldenburák alebo i pilovací koník takže chvoávať sa za STčko síce montána môže ale na jej pôvode sa tým nič nezmení, nech je akýkoľvek /ikeď nehovorím, že musí byť práve arabohucul/...
Nikto nie je dokonalý, fakty môžu často uniknúť oku bežného pozorovateľa. Je chvályhodné, že sa niekto odhodlal po rokoch existencie ranča vytvoriť aspoň ako tak informačnú stránku a snaha sa cení. čo sa týka chýb, samozrejme oceňujem že na ne bolo upozornené avšak dá sa to vyjadriť aj jemnejším a menej urážlivým spôsobom /čo by si potom robil keby niekto napísal že je shetland pony?? :-D/
Toľko môj nážor, keby mal dotyčný falšovateľ montáninej registračnej ochrannej známky nejaké pripomienky, nech napíše na Kika_cola@post.sk alebo na ICQ293384113, veľmi rada si to všetko vyjasním...
S pozdravom Kika.

Montána

(Montána, 13. 5. 2008 19:13)

Aby som ťa uviedla na spravnu mieru, už som sa dosť zmenila a na um mi ani nezijde napadat slusných a sympatických ľudí. Ak som niekomu niečo urobila, tak to nikdy nebola moje chyba, ale vždy a znova vždy chyba napadnutého.! Som rada ,že si mi pripomenula tie časi ked som ledva naklusala lebo sama si na to nepamätám a ani nikdo s mojich konských kamarátov.

P.S.: Neviem odkial mas to, že som hucul z arabom,lebo nie všetko čo sa hovorí je pravda, ale ked nabuduce budes pisat nieco o nejakom konovi a vobec o kom kolvek tak si najprv over fakty!
V mojom pripade si sa mala spytat niekoho kdo videl moje papiere lebo tam je napisane, ze som slovenský teplokrvník,nic viac, nic menej...